výstava - Miroslav Šuhaj

07.01.2018 | zpět

 Hlavním tématem výstavy,  u které jste se právě zastavili,  je retrospektiva dnes již neexistující povinné vojenské základní služby.  “Stará vojna”  je název výstavy a těžko hledat příhodnější jméno, protože  sám autor je „stará vojna“, neboť strávil podstatnou část svého  produktivního života v aktivní vojenské službě.   To tedy znamená, že vše, co zde uvidíte, je autentické a buď se to stalo nebo se o tom alespoň v kasárnách  po večerce mluvilo.

O brněnském výtvarníkovi a karikaturistovi Miroslavu  Šuhajovi by se  dalo říci, že je v oblasti kresleného humoru autodidaktem.  Sám však skromně dodává, že za  většinu toho, co dnes ve výtvarném kumštu umí, vděčí svému učiteli, akademickému malíři Josefovi Lubičovi, který o rozvoj jeho výtvarných schopností pečoval více než 5 let.

Miroslav  Šuhaj působil řadu let  také ve vojenském školství a tak máme  příležitost  hostit  jeho první letošní výstavu na  půdě Univerzity obrany.

Říká se, že humor je druhem odvahy.  Pojďte se tedy nejen potěšit veselými obrázky Miroslava Šuhaje, ale i vyzbrojit svoji duši humorem, tou odvahou, která je pro život v každé době tak potřebná.

 

Příjemnou zábavu Vám přejí pořadatelé a autor.


©1990-2018 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design