výstava - Jiří Novák

05.09.2020 | zpět

V sobotu 12.9., v 15:00, v Ratajích nad Sázavou bude vernisáž kreseb Jiřího Nováka. - 

No co vám budu povídat,     dnes večer si tak sedím při lahvi skvělého bílého a přemýšlím, co v rychlosti napsat o Jirkovi Novákovi. Je to můj dlouholetý kamarád, takřka pravidelný účastník vernisáží v Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou, kam to z Kolína míval kousek. Už nemá. Je to už nějaký týden, kdy majitel kolejí, po nichž České Dráhy vozí lidi z práce, do práce, turisty na podívanou po okolí nádherné trati Ledečko – Kolín s mezipřistáním v Ratajích, vozí náklady všeho možného a také vozí průvodčí, co kleštičkami zatočí, tak ty zmíněné Dráhy někde cosi opravují. A místo mašinek a motoráčků, nabarvených skvělou krycí zelenožlutou barvou tak, aby na přírodní trati jó nebyly vidět a tím mohly sestřelovat nepozorné auťáky na přejezdech, tak místo nich jezdí autobusy. Staví, stejně jako vláček, na všech nádražích, stanicích a zastávkách. Tedy vše je vlastně normální. Ale není to tak. Zkuste se v autobuse třeba projít chodbičkou, kouknout se z otevřeného okna, nebo si třeba jen odskočit. Seďte na sedačce a mějte v ruce něco dobrého k pití. Než to donesete k ústům, první přejezd vám to z ruky vyhodí třeba na sako, a pokud budete mít trochu štěstí, tak na sako vlastní a ne třeba na sako souseda, nedej bože na blůzičku sousedky. Na vedlejší sedačce. To se vám ve vláčku nestane.

Takže se Jirkovi Novákovi nedivím, že se posledních dvou vernisáží nezúčastnil. Přepadl mne obrovský stesk po jeho krásném úsměvu a najednou, když mi vypadla zářijová výstava, jsem zvedl telefon a vlastně jsem si toho Jirku přihrál do Rataj na 12. září. On už nějak docestuje. Třeba už bude lokální trať Kolín Ledečko a zpět, s mezipřistáním v Ratajích, v provozu. A když ne, slíbil přijet výjimečně autobusem. Přesto, že se tam nemůžete projít chodbičkou, kouknout z otevřeného okna, nebo si jen odskočit.

Stavte se také! Třeba vláčkem Pacifikem z Braníku do Čerčan, z Čerčan do Rataj, nebo do Ledečka a pak kousek tím náhradním busem do Rataj.

Vernisáž výstav Jirky Nováka 12. září ve 3 odpoledne určitě stojí za to!

No, co vám budu povídat!

Ota Kmínek - galerista


©1990-2023 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design