výstava - Vlasta Mlejnková

28.09.2020 | zpět

VERNISÁŽ POSUNUTA, až to situace dovolí. - Ota Kmínek výstavu nainstaluje, a budeme sledovat, až zas bude povoleno shromažďování kulturymilovného obyvatelstva.

- No co vám budu povídat, kvapem se blíží 10. říjen. Nebo ještě lépe 10.10.2020. Poslední letošní vernisáž v Galerii kresleného humoru Chodba. V Ratajích nad Sázavou. Už tu vystavoval skoro každý. Ale jen jedna zástupkyně několika našich skvělých kreslířek Jitka Holečková až z dalekého Švajcu. A teď přijíždí druhá, neméně slavná kreslířka, ilustrátorka, karikaturistka, paní Vlasta Mlejnková až z Brna. Z toho Brna, které je časově skoro stejně daleko jak Švýcary. Díky dálnici Rataje – Brno a zpět.  Paní Vlasta ale nic nenechává náhodě, a aby se do Rataj dostala včas, jede do Kolína rychlíkem, z Kolína pak nějakou károu, který jí zajistíme. 

Paní Vlasta má značný rozsah tvorby. Od roku 1971 vytváří vědecké ilustrace pro učebnice zaměřené na veterinární medicínu a pro nejrůznější další odborné publikace.  Od devětasedmdesátého roku se věnuje karikatuře. A tato první dáma kresby uzavírá letošní, lehce omezený cyklus výstav v Galerii Chodba Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou. 
Rádi vás10.10. ve 3 odpoledne na vernisáži výstavy přivítáme. Samozřejmě s panem doktorem kresleného humoru a jedním ze dvou předsedů Strany mírného pokroku v mezích zákona panem Hrabánkem, jinak statkářem z Vraníku.
No, co vám budu povídat!
Klub Čtrnáctka Rataje nad Sázavou a Ota Kmínek
 

©1990-2023 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design