výstava - Josef Blecha

25.03.2023 | zpět

Zdravím všechny veselé lidi a dávám na vědomí, že již na Apríla ve 3 odpoledne bude první letošní vernisáž. Vystavuje špičkový portrétista - karikaturista - kreslíř pan Josef Blecha. Ano, ten, který na svých toulkách po světě širém nakreslil kdekoho. Třeba v Americe pana Hoffmana. Dustina. Nebo tamtéž Miloše Formana. Anebo v Čechách Věru Bílou. 

Přes 30 jeho obrazů si můžete prohlédnout a třeba i zakoupit na vernisáži, nebo kdykoli po ní do konce dubna. Nemůžete-li na vernisáž, stačí mi zavolat a výstavu vám otevřu podle vašich časových možností.
Na zahájení výstavy si připijeme skvělým Veltlínem z vinotéky paní Jany!
 
https://www.denik.cz/umeni/josef-blecha-svou-karikaturu20100114.html
 
Ota Kmínek
tel .: (+420) 602 292 832
kminek.ota@gmail.com
 
 
Narozen v roce 1952, Josef Blecha vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Začal kreslit v roce 1976, jeho karikatury se objevily v mnoha publikacích jako například The New York Times, The New York Times Review, The New Yorker a Playboy. Měl více než 50 samostatných výstav.
Josef Blecha dokáže pomocí linky elegantně vystihnout danou podobu. Při své tvorbě se snaží proniknout do mysli své předlohy, a to mu umožňuje mít lepší představu při samotném portrétování. Jeho práce je výjimečná pro svou čistou techniku a schopnost přiblížit emoci, která 
z díla vyzařuje. Mezi svými současníky je výjimečný především svou nádhernou linkou, kterou zakomponovává do svých koláží, a vytváří tak jedinečné umělecké dílo.
Dědictví, tedy umění českých karikaturistů, jako byli například František Bidlo, Antonín Pelc a Adolf Hoffmeister, je patrné i u Josefa Blechy. Jeho práce prozkoumává nové dimenze v umění, stejně jako jeho specifická umělecká forma, a proto jsou jeho kolekce drženy v soukromých sbírkách v Evropě, Americe 
a Kanadě. Josef Blecha je členem S.V.U. Mánes.
 
 

©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design