výstava - Tři vdovy

04.11.2023 | zpět

Dne 11.11.2023 v 15:00 proběhne v Ratajích nad Sázavou, v galerii "Chodba" vernisáž výstavy TŘI VDOVY. - Podrobnosti naleznete v pozvánce. - Je to poslední letošní ratajská vernisáž, všichni jste zváni!

 

 

Zdravíme všechny příznivce kresleného humoru a zejména pak příznivce naší stálé expozice v Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou! 

Překuluje se nám říjen v listopad a s předávajícím žezlem vlády tohoto lehce podmračeného, jedenáctého měsíce jsme usoudili, že nejen na jaře a v létě se dobře kouká na veselé obrázky. 

Jak všichni víte, tento měsíc začíná svátkem dušiček. Je to svátek, kdy všichni, nebo alespoň většina z nás i z vás, vzpomíná na své blízké, i vzdálenější předky. 

A právě k tomuto dni bude v Galerii Klubu Čtrnáctka pověšena výstava, kterou autorky pojmenovaly Tři vdovy. Paní Růženka Kučerová, Daniela Winterová a Kateřina Ševčíková u nás vystaví díla svých manželů, kteří vše budou bedlivě sledovat od "Nebeskýho báru". Tedy mistrů kreslířů Josefa Kobry Kučery, Jiřího Wintera - Neprakty a Igora Ševčíka.

V Klubu Čtrnáctka jsme vystavovali již mnoho umělců z humoristické branže. Ale málokdy se nám poštěstilo dát dohromady výstavu podobných tří mistrů svého řemesla. 

Přijďte na vernisáž, která bude o týden později po svátku Dušiček 11. listopadu opět lehce po třetí hodině odpolední. 

Na poslední letošní vernisáži vám také 3 vdovy nabídnou k zakoupení stylové kalendáře na příští, čtyřiadvacátý rok jednadvacátého století, neboli druhého tisíciletí, a také vystavená díla...

A nejen to: jako vždy bude všem nabídnutý přípitek skvělým Veltlínem, který na Posázavských stráních kolem Rataj pěstuje, sklízí, lisuje, nechává kvasit a následně ve svém výčepu nabízí paní Jana z Rataj nad Sázavou. Teď mne trochu poopravila, ale jen maličko. Přesně ve stylu Rádia Jerevan upravuji: tato informace se zakládá na pravdě, jen malé upřesnění - víno se nepěstuje kolem Rataj nad Sázavou v Čechách, ale kolem Novosedel na Moravě. Víno nepěstuje, nesklízí, nelisuje a nenechává kvasit paní Jana, ale pan František Hrabal. Jinak vše ostatní sedí!

Přijďte tedy podpořit tři vdovy, které budou osobně prezentovat díla svých manželů do Galerie Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou! Bude krásná sobota, svítit sluníčko, teploty... no nic moc, v nejhorším zatopíme a vernisáž již potřetí v historii uděláme uvnitř !

Klub Čtrnáctka Rataje nad Sázavou, říjen 2023

 

 


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design