výstava - členové ČUK - Bohumil Hrabal

20.08.2017 | zpět

V Ratajích nad Sázavou se uskuteční 26. 8. (sobota) v 15:00 vernisáž členů ČUK, kteří tentokrát ztvárnili velikána naší literatury - Bohumila Hrabala. Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce. Všichni jste srdečně zváni!

---

Zdravíme všechny a zveme na dlouho odkládanou výstavu s tématikou jednoho z největších spisovatelských i lidských velikánů 2. poloviny 20. století, jehož sláva nejen, že se hvězd dotýká, jak to kdysi řekla jedna paní, ale přesahuje i do století jednadvacátého, nesmazatelně zapsaána do české literatury. Ano, jde o Bohumila Hrabala. Ke zpoždění výstavy došlo z toho důvodu, že jsem v archivech hledal mistrovu alespoň malou spojitost s Ratajemi. Nenašel. Cítím to jako osobní porážku. Pokud byste někdo našel jakoukoli spojitost mistra Hrabala s Ratajemi nad Sázavou, doneste jakékoli svědectví, klidně i vymyšlené, ale musíte nás přesvědčit, že je to pravda. Nejlepší důkaz o návštěvě Mistra v Ratajích bude odměněn tiskem karikatury či grafiky s podpisem autora.

Jako přípitek se bude podávat sklenka vína, a na tuto akci výjimečně vyměníme naše tradiční trkavé pivo z Velkých Popovic za Plzeňský ležák, kterým připijeme mistrovi Hrabalovi k nebeskému báru.
 
Ota Kmínek

©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design