Radek Machata

Adresa Praha
Země Česká republika
Telefon +420 737 816 718
Email ramach61@gmail.com


RADEK MACHATA

Narozen v roce 1961 ve Slaném, žije v Praze.

Vystudoval Sdělovací a zabezpečovací techniku a opravdu se tím pár let i živil. Jako výtvarný samouk se postupně začal prosazovat po roce 1989, stal se jedním ze zakládajících členů České unie karikaturistů a členem mezinárodní organizace karikaturistů FECO.

Od malička obkresloval indiány z knížek. Postupně se prokreslil Kralupami, Teplicemi a Děčínem až do Prahy, kde vyměnil indiánskou tématiku za sport, politiku a sex. V dobách, kdy byl ještě po kresleném humoru hlad, spolupracoval s několika deníky, časopisy a firmami všeho druhu. Později přestoupil na jinou grafickou činnost, jako je fotografování, vytváření obalů na hudební CD, loga, motivy na trika, plakáty a další čmáranice.

Měl také pár výstav vlastních i kolektivních. Za největší kreslící úspěch si považuje Cenu primátora města Ankary, získanou dvakrát. Také cenu na mezinárodní výtvarné akci Znojemský hrozen a čestné uznání z bienále v korejském Soulu. A taky možnost několikrát vystavovat v Pražské Malostranské besedě, magickém místě bigbítu a kresleného humoru. A záliby? Po celý život muzika, občas kolo, občas focení a hlavně Sparta. 

 

KONTAKTY:

ramach61@gmail.com

 +420 737 816 718

 

Galerie autora


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design