Ročník 2021

28.12.2021 | zpět

Známe autora roku 2021

Zvítězil u odborníků u veřejnosti.

Osmý ročník soutěže Vtip měsíce skončil a my můžeme opět vyhodnocovat nejúspěšnější kreslíře. Nemá cenu opět hořekovat nad nízkou účastí, která letos činila 27 kreslířů. Nebo nad téměř stejnými jmény na stupních vítězů. To je svým způsobem důkazem určité objektivnosti, než kdyby se jména neustále měnila.

Hned na počátku závodu se od pelotonu oddělila skupina tří kreslířů. Radek Steska, Marek Simon a Jiří Hiršl.  Marek Simon podle svého zvyku zásoboval soutěž kresbami na aktuální témata, Radek Steska střídal aktuální události s obecnými a poetické kresby Jiřího Hiršla měly stabilní podporu fanouškovské základny a čas od času zavítal i na průběžné vítězné příčky. Zhruba od září již bylo zřejmé, Jirkovi zůstane s dostatečným náskokem třetí místo a o prvenství svede souboj Radek s Markem. Nakonec zvítězil a autorem roku 2021 se stal Marek Simon, o 4 hlasy, což není vzhledem k nízkému počtu hlasů zase tak málo, ale pro jistotu byly hlasy opakovaně přepočítány. Pro vítěze svědčí i fakt, že zatímco Marek Simon v anketě hlasoval a opakovaně i pro Radka Stesku, Radek se spokojil pouze se soutěžením a hlasování se neúčastnil.

Uznání si zaslouží ještě Jan Tomashoff, který zůstal s náskokem osamocen na čtvrtém místě. Další příčky už následovaly těsně za sebou.  A také Pavel Rychtařík, který soutěžil pouze dvakrát a i to mu stačilo na slušné 14. místo. Kdo ví, jak by pořadí dopadlo, pokud by soutěžil pravidelně.

Top 10 kreslířů 2021

1. místo    Simon Marek
2. místo    Steska Radek
3. místo    Hiršl Jiří

4. místo    Tomaschoff Jan
5. místo    Dudek Petr
6. místo    Pirkl Jiří
7. místo    Kelbich Roman
8. místo    Fetters Radek
9. místo    Pekárek
10. místo    Martenek Miloslav

Současně s oficiální celoroční soutěží probíhala i Facebooková anketa o nejlepší kreslené vtipy a nejlepšího kreslíře. I v ní vyhrál Marek Simon. Na druhém místě se umístil Jiří Pirkl a na třetím Roman Kelbich.

Výherci hlasování na FB 2021

1. místo Marek Simon
2. místo Jiří Pirkl
3. místo Roman Kelbich


©1990-2022 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design