Leden 2017

21.01.2017 | zpět

Ročník 2017 nám začal rekordní účastí soutěžících. Dorazilo 80 příspěvků, i když přinejmenším jeden z nich byl již za hranicí dobrého vkusu a za normálních okolností by byl vyřazen. Jen proto, že kresby již nehodnotí externí porota a tudíž všechny došlé příspěvky neuvidí nikdo kromě členů ČUK, a také proto, že došlé kresby jsou ukládány mimo stránky unie, ponechali jsme příspěvky na původním kulatém čísle. Dle připomínek některých porotců ovšem příště uplatníme standardní filtr.

Letošní, poměrně radikální změna v hodnocení, kdy kresby hodnotí sami členové unie, slibovala i výrazné změny ve výsledném pořadí. Nakonec se však, až na několik výjimek, příliš velká překvapení nekonala. Autoři, kteří bodovali v minulých ročnících, byli většinou úspěšní i nyní, což jen potvrzuje, že je hodnocení objektivní.

Role porotců se v lednovém kole ujalo 20 členů, kterým tímto děkujeme. Změna v hodnocení logicky vyústila ve větší počet kreseb, které obdržely alespoň jeden hlas a také ve větší počet remíz, zejména na nižších příčkách. Vítězem prvního lednového kola a také největším překvapením, i když zcela očekávaným, je Pavel Rychtařík.  O druhé místo se dělí Radek Steska a Marek Simon. Na čtvrtém místě je Miloslav Martenek. Zbylá jména můžete vidět v galerii níže. Uveřejněny jsou pouze kresby, které získaly více než jeden hlas. 

Všechny soutěžní příspěvky jsou k vidění zde Leden 2017

 


©1990-2018 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design