Zdeněk Mareš

Adresa Mezi školami 25, 158 00 Praha 58
Země Česká republika
Telefon +420 603 574 094
Email zdenekmares@seznam.cz


     Narodil se roku 1972 v Praze, kde dodnes žije a pracuje.Pokud ovšem čas dovolí, přesouvá se na chalupu do milovaných severních Čech. Vystudoval střední elektrotechnickou školu, na které se již začal zabývat kresleným humorem. Nejdříve pro pobavení spolužáků, po sametové revoluci se jeho kresby začaly dostávat  na veřejnost.
Premiérové kresby mu otiskly první soukromé noviny Polední expres na začátku roku 1990. Poté se začaly objevovat v dalších novinách a časopisech, jako např. Svobodné slovo, KUK, NEI humor, Véčko, Podvobraz ,Trnky-brnky, tituly vydavatelství Burda (Pošli vtip, Koktejl křížovek)... Rovněž tak na soutěžních výstavách doma i v zahraničí, např. Humorest, Písecké bienále, Prazdroj českého kresleného humoru, Cartoon festival v Knokke-Heist,Fór pro For,Záhřeb 2009... Ilustroval knihu Dr.Vondrušky Strana štěstí .
Oblíbenou technikou je kresba perem a tuší, případně fixem. V případě barvy, používá vodové anilinové barvy. V posledním období koketuje i s použitím počítače k úpravě kreseb a tato technika kolorování začíná pomalu v jeho tvorbě převažovat.


Publikování :
Kvítko
KUK
Polední Expres
Podvobraz
NEI-humor
Véčko
Burda- Pošli vtip
Burda- Koktejl křížovek
Ilustrace knihy Strana štěstí
Tvorba pro komerční účely
atd...

Výstavy :
Knokke-Heist – Belgie…
Humorest ...
Fór pro FOR ...
Písecké bienále ...
Záhřeb 2009
ČUK 2cet
atd...


 
 

Galerie autora


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design