Roman Kelbich

Adresa
Email r.kelbich@gmail.com
Www www.rokel.blog.cz


Narodil se v Praze, paradoxně v roce založení ČUK. Vystudoval propagační grafiku na střední umělecko-průmyslové škole na Žižkově a kresbu a ilustraci v médiích na Vyšší odborné škole Václava Hollara. Nyní studuje interaktivní grafiku.

Už od dětství se věnuje kresbě, dále také fotografii a videu.

Má velký smysl pro humor, který jde často vidět právě v jeho výtvorech. Jeho cílem je tvořit pro lidi dle jejich přání, nebo reagovat na různé události právě pomocí ilustrace. Hlavně ale pobavit, neboť smích je podle něj velice důležité koření života.

Spolu s jeho dědečkem, Milanem Dubským vydali malou knížečku o Pražském orloji, kterou ilustroval a Milan Dubský napsal veršované texty. Byla pokřtěna paní Táňou Fisherovou a panem Zdeňkem Hajným v jeho galerii "Cesty ke světlu" .

Jeho velkou zálibou je také hudba, především tvrdší rock, z čehož vyplývá i grafická spolupráce na festivalu Rockování, nebo karikatury různých hudebních kapel.

Na střední škole se zúčastnil soutěže od společnosti Veolia Voda, kterou sice nevyhrál, ale pořadatele zaujal jeho kresebný styl a naskytla se mu první zkušenost v oboru v podobě grafických zakázek s touto společností.

V roce 2013 vyhrál soutěž o nejlepší komiksový strip, kterou vyhlásil filmový festival ANIFILM 04. 

Galerie autora


©1990-2022 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design